Перейти до основного вмісту

Якщо Ви зараз перебуваєте на тимчасово окупованій території, плануєте повернення або вже шукаєте можливість вступити до українського закладу вищої освіти, важливо знати: така можливість для Вас є. Україна передбачає спеціальні умови для тих, хто виїхав з окупації або ще долатиме цей шлях.

Якщо Ви виїхали з тимчасово окупованої території після 1 жовтня 2025 року або під час вступної кампанії 2026 року, результат НМТ для вступу НЕ є обов’язковим. Замість НМТ вступники, які не мають українського атестата, можуть скласти річне оцінювання в школі на базі освітнього центру, пройти співбесіду з двох предметів НМТ у закладі вищої освіти та брати участь у конкурсі на бюджет.

Необхідно скласти річне оцінювання з української мови та історії України, а також пройти співбесіду у ЗВО з математики та одного предмета на вибір.

Якщо ж свідоцтво про повну загальну середню освіту отримано шляхом дистанційного навчання в українській школі, тоді у ЗВО потрібно скласти співбесіду з чотирьох предметів НМТ.

Для вступників із тимчасово окупованих територій і територій активних бойових дій також діє квота-2. Вона дає можливість вступати на бюджет, конкуруючи з абітурієнтами, які перебувають у таких самих умовах. У більшості закладів вищої освіти обсяг квоти-2 становить 10%, але не менше ніж одне місце. У тимчасово переміщених та прифронтових університетах - до 40%. Право участі в конкурсі на місця державного замовлення за квотою-2 не залежить від дати переміщення осіб, місце проживання яких зареєстроване на ТОТ/ТАБД.

Для вступу також не обов’язково мати український паспорт - достатньо свідоцтва про народження. Українське свідоцтво про повну загальну середню освіту можна отримати за спрощеною процедурою через освітні центри «Донбас–Україна» та «Крим–Україна», які працюють при університетах. Звертатися варто до освітнього центру саме того закладу, де Ви плануєте навчатися.

Ці центри розпочнуть роботу з 1 червня і працюватимуть до 30 вересня 2026 року.

лнту